-Wróćmy na chwilę do działań militarnych. Opisał pan nieznaną dotychczas potyczkę oddziału ruchu oporu z armią niemiecką, która wydaje się być jedną z największych bitew stoczonych przez Francuzów w czasie drugiej wojny światowej.
-To prawda. Była to także najdłuższa bitwa stoczona przez francuskich żołnierzy od czasów wojen napoleońskich. Sama wymiana ognia trwała około trzydziestu sekund. Do walki doszło gdy duże zgrupowanie powstańców natchnęło się w lesie na trzech pijanych niemieckich żołnierzy wracających z nocnej libacji do koszar. Zgodnie ze strategią unikania otwartych potyczek z dużymi siłami nieprzyjaciela, dowódca początkowo zarządził odwrót.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz