W każdym razie ubawiło wyjaśnienie, co to jest chateau: to
budynek, który udaje, że ma funkcję obronną, a w istocie jest wyłącznie ozdobny. Zupełnie jak armia francuska w 1940 roku.
Od siebie dodam, że niewykluczone, że armia francuska nadal pełni funkcje jedynie ozdobne, bo od wielu, wielu lat, sparzywszy sobie wielokrotnie łapki, Francja unika jakiegokolwiek militarnego zaangażowania, ograniczając się do dzielnego pokrzykiwania z trybun.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz